VOGELS HOUDEN VAN ZADEN...
WIJ VAN COOKIES
Wij gebruiken cookies om je bezoek aan onze website soepel te laten verlopen. Van het onthouden van je voorkeuren tot het tonen van de juiste nestkast.
Zo zorgen noodzakelijke en privacy-vriendelijke analytische cookies ervoor dat we de Vivara webshop betrouwbaar, veilig en snel kunnen laten werken en de kwaliteit te meten. Deze staan altijd aan. Kies je Alles accepteren, dan gebruiken we óók analytische, marketing en personalisatie cookies. We verwerken dan persoonsgegevens (zoals IP-adres/cookie-ID, klik- en surfgedrag) en kunnen die delen met geselecteerde partners (zie partnerlijst). Je keuze kun je op elk moment wijzigen of intrekken via ‘Cookievoorkeuren’. Meer info: cookieverklaring en privacyverklaring
🪻 Piekseizoen Deals - bespaar tot wel 15 euro!
Mijn winkelmand
Vul je email adres in om een melding te krijgen wanneer het product weer op voorraad is:
Deze muntsoort heeft ronde, donzige bladeren met een vaag appelaroma. Plant Appelmunt in voor- of najaar, in een vochtige, maar goed doorlatende bodem. Ze groeit snel en kan, net als andere muntsoorten, woekeren, dus een pot of wortelbegrenzer is nuttig. Winterhard en door een beschermlaag van organisch materiaal blijft de grond vochtig en onkruidvrij. In de zomer ontwikkelt de plant fraaie, roze tot lila bloeiaarjes vol nectar voor bijen en vlinders. Regelmatig snoeien of oogsten zorgt voor fris, aromatisch blad. Appelmunt wordt vaak gebruikt in kruidenthee of desserts.
Voordelen voor Wilde Dieren:
De bloeiaren bevatten volop nectar, wat de plant aantrekkelijk maakt voor bestuivers als hommels en vlinders.
Ontwerp Inspiratie:
Plaats Appelmunt in een landelijke kruidentuin of in potten op het terras. Combineer met lavendel, citroenmelisse en rozemarijn voor een geurrijke kruidenhoek.
Inheemse Status:
Niet inheems in Nederland en België; diverse muntsoorten zijn al lang in cultuur over heel Europa.
Verzorging:
• Wanneer te planten: Voor- of najaar, geen vorst.
• Bodem & Licht: Zon tot halfschaduw, vochthoudende, voedzame grond.
• Onderhoud: Snoei geregeld om jonge scheuten te bevorderen en woekeren te beperken.
• Winteroverleving: Winterhard; bovengronds sterft ze af, komt in het voorjaar terug.
• Levensduur: Meerjarig kruid, gemakkelijk te delen of te stekken.
Proef de fruitige frisheid van Appelmunt – Bestel nu!
| Art.nr. | 822840120 |
|---|---|
| Merk | Kwekerij Verhoeven |
| Breedte | 147 mm |
| Hoogte | 337 mm |
| Lengte | 115 mm |
| Gewicht | 0.75 kg |
| Diersoort | Bij, Vlinder |
| Kleur | Groen |
| Meerjarig | Ja |
| Potgrootte | 11cm |
| Maximale hoogte | 40cm |
| Plantdiepte | 30cm |
| Afstand tussen planten | 30cm |
| Standplaats | Zonlicht, Volledige schaduw, Half schaduw |
| Grondsoort | Goed doorlatend |
| Bloeimaanden | |
| Plukmaanden | Februari |
| Plantmaanden | April, Mei, Juni, Juli, Augustus, September, Oktober, Maart |
| Cookienaam | Type | Verloopt | Beschrijving |
|---|