Vogels voeren mag weer!
20-09-2009 - Vogelbescherming Nederland roept op om vogels weer te gaan voeren. De organisatie deed dit vanmorgen in de uitzending van Vara's Vroege Vogels. Het advies om tijdelijk niet te voeren en vogels geen drinkwater aan te bieden, kon worden ingetrokken omdat de besmettelijke vogelziekte Trichomonasis (het geel) op zijn retour is. Werden er in augustus zo’n 400 dode vogels gemeld die vermoedelijk aan de ziekte waren gestorven, in september waren dit er nog slechts 12. De verwachting is dat de komende weken het aantal besmettingen geheel zal stoppen. De ziekteverwekker gedijt namelijk het beste bij hoge temperaturen.
Vogels bereiden zich op dit moment voor op de winter en eten zich dus letterlijk rond om vetreserves op te bouwen die moeten beschermen tegen het koude winterweer. Het is dus van essentieel belang op voederplaatsen extra bijvoeding aan te bieden, zodat meer vogels een kans op overleven hebben. De vogels hebben de laatste weken minder bijvoeding aangeboden gekregen en hebben dus nog wat in te halen.
Goed om aan te bieden zijn energierijke zadenmixen, pinda’s in een daarvoor geschikte pindasilo en vetproducten.
Ondanks dat vogelziekten als ‘Het Geel’ vooral in de zomer vanwege hogere temperaturen voor kunnen komen, is het belangrijk de vogels het hele jaar door een handje te helpen. Door het hele jaar voer, water en nestgelegenheid aan te bieden in de tuin, worden soorten die in aantal afnemen zoals de huismus, flink geholpen.
|